Unustage allergia!

Air Tamer eemaldab sümptomid allergia ilma ravimeid. Isiklik õhupuhastaja Ilma  filtri ja aku asendamiseta.

Olulisim allergia ravis on allergeenikontakti vältimine. Toiduallergia puhul on võimalik põhjusallergeen menüüst välja jätta. Hingamisteede osas on olukord keerulisem – kuidas eemaldada keskkonnast aeroallergeenid ehk õhuga levivad allergia põhjustajad ja ärritajad so õietolmud, loomadelt pärinevad epidermaalsed allergeenid, tolm?

AirTameri kasutamine puhastab õhku allergeenidest sinu lähiümbruses ja sellega oluliselt väheneb nendest põhjuatatud haigusnähtude tekke võimalus. Allergeenide  ja hingamisteede ärritajate hulk väheneb sinu ümbere ühe meetri raadiuses ja sellega ka haigusnähtude tekke võimalus.


Allergia põhjustest ja ravi võimalustest.
 
Kaja Julge

Lastearst-allergoloog

Tartu Ülikooli Kliinikum ja

Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituut.

Allergia teke on seotud päriliku eelsoodumusega ja selles osalevad paljud geenid. Keskkonnategurite toimel on toimunud immuunreaktsioonides muutused ja pärilik eelsoodumus avaldub sagedamini. Allergiale on iseloomulik vesiste silmade, silmasügeluse, aevastamise, ninast vesise eritise ja/või ninakinnisuse teke puude tolmlemise ajal kevadel, heinaajal suvel ning puju ja teiste rohttaimede õitsemisega suve teises pooles. Samasugused haigusnähud võivad tekkida kontaktil kassi, koera, küüliku jt kodu- ja lemmikloomadega.

Tolmulestaallergiale on iseloomulik öine ninakinnisus. Hommikul on vaja korduvalt nina nuusata ja sealt tuleb läbipaistvat tihket eritist. Alati ninaeritist ei olegi, põhiliseks allergilise nohu tunnuseks on nina limaskesta turse tõttu tekkinud ninakinnisus. Nii loomaallergeenid, tolmulestade allergeenid kui ka õietolm on astmanähtude tekitaja.
Allergia teke sõltub geneetilisest eelsoodumusest ja keskkonnateguritest.

Raske on ennustada, kas inimesel kujuneb ülitundlikkus tolmulestade, loomaallergeenide või õietolmude suhtes. Samuti pole võimalik täpselt öelda, mis vanuses see tekib. Küll on teada, et munaallergiaga lastel on aeroallergeenidele ülitundlikkuse tekkerisk 75%.
Kui lapsel on atoopiline dermatiit, mis on seotud ka allergiaprobleemidega, siis on allergilise nohu tekkerisk kahel kolmandikul ja astma tekkerisk kolmandikul.
Kerge atoopilise dermatiidiga lastel on hiljem väga vähe probleeme hingamisteede allergiaga ja ka nahaprobleemid võivad täielikult taanduda.
Allergia varases eas suurendab riski, et probleemid jäävad püsima ka hiljem ja neid tekib juurde.

Loomakontakti kohta kindlaid soovitusi pole, sest mõnel lapsel võib varane kokkupuude loomadega allergia teket vältida, teistel soodustada. Geeniuuringud ehk selgitavad, kellel ja kuidas oleks targem käituda. Kui loomaallergia on tekkinud, siis on vaja loomi vältida.

Abi on ka AirTameri kasutamisest kui lähete külla, kus on lemmikloomad.